o godz.17.00  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną.

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Kończyc.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Pani Fatimskiej.

W tym tygodniu :

w   Poniedziałek      – Święto św. Benedykta  Opata , patrona Europy

we  Wtorek              – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

w   Środę         św. Małgorzaty dziewicy i męczennicy, naszej patronki

o godz.17.00  Msza św. z  Nowenną  do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w   Piątek                – św. Bonawentury , biskupa i doktora Kościoła

o godz.17.00  Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

w  Sobotę          –  NMP z Góry Karmel   ( MB Szkaplerznej )

w przyszłą niedzielę 17 lipca będziemy przeżywali Odpust ku czci św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy – naszej Patronki.

Kazania na  Mszach św. głosić będzie O. Ireneusz Homoncik, Redemptorysta , który w październiku  wraz z Józefem Szczeciną prowadzili u nas Misje święte .

a Sumie  Odpustowej  przewodniczyć będzie ks. Marek Kupczak duszpasterz poloni  w Niemczech.

Przybędą  kapłani z naszego Dekanatu oraz parafii sąsiednich.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Sumę Odpustową o godz. 11.00.

Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja wokół kościoła, na zakończenie odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Bardzo serdecznie proszę abyście się tak zmobilizowali jak to było w Boże Ciało;  niech przyjdą dziewczynki do sypania kwiatów chłopcy do dzwonienia dzwoneczkami, niech przyjdą dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Młodzież i starszych prosimy o wzięcie wszystkich chorągwi ,oraz feretronów i baldachimu, Zapraszamy Panie do świec, straż pożarną i orkiestrę. Która z pań i dziewcząt posiada strój krakowski, czy też chusty tureckie niech ubierze, aby podkreślić wyjątkowy charakter tej pięknej Odpustowej Uroczystości. Jeden raz w roku w sposób szczególny dziękujemy św. Małgorzacie za to, że Ona przez cały rok  wyprasza dla nas potrzebne łaski u Boga i oręduje za nami.

Za tydzień przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.