o godz.17.00 kolejne  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  poprowadzi  ks. Mateusz Zbroja – tegoroczny neoprezbiter – na zakończenie udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

we  Wtorek               –   św.Alojzego Gonzagi, zakonnika

w   Środę     po wieczornej  Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek    –   Uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela

w   Piątek              –   Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego

po  wieczornej Mszy św. zakończenie procesji Eucharystycznych,

z  racji Uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

Zachęcamy do trwania w dziękczynieniu za cud Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć  do piątku włącznie w procesjach Eucharystycznych, bo przez całą oktawę Bożego Ciała do piątku włącznie  do Uroczystości Najśw. Serca Jezusowego o ile pogoda na to pozwoli codziennie po Mszy św. wieczornej  o godz.17.00 będzie procesja wokół kościoła,

W czwartek na zakończenie oktaw poświęcenie wianków z ziół i kwiatów

W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego  na zakończenie procesji błogosławieństwo dzieci.

w  Sobota          –   Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Nabożeństwa czerwcowe  do Najświętszego Serca Jezusowego z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 16.30

W dzisiejszą niedzielę 3-cią miesiąca składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia  procesji w Uroczystość Bożego Ciała zwłaszcza tym, którzy natrudzili się przy budowie czterech pięknych ołtarzy, ozdabiając je pięknie kwiatami,  tak licznie i barwnie w strojach krakowskich dziewczynkom sypiącym  kwiaty, chłopcom dzwoniących dzwoneczkami  , dzieciom w strojach od komunii,  kobietą z żywych róż ze świecami , mężczyzną którzy nieśli chorągwie , mężczyzną w strojach krakowskich niosącym baldachim, poszczególnym czwórkom od feretronów . Orkiestrze  a także strażakom i policji za zabezpieczenie trasy procesyjnej.

Starajmy się, do końca Oktawy wytrwać w tym zaangażowaniu, przychodząc na wieczorne Msze św. i procesje Eucharystyczne wokół kościoła.

Trwają zapisy na  Pieszą pielgrzymkę w sierpniu na Jasną Górę, szczególny na plakacie w gablocie przykościelnej.

Wyjazd pielgrzymów do  Sanktuarium Maryjnego w Mrzygłodzie oraz Częstochowy w najbliższy czerwca sprzed kościoła w południe o godz. 12.00