W dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościmy ks. Proboszcza Jerzego Zubra

z parafii Świętej Rodziny w Krakowie Balicach, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary

na budowę kościoła.

O godz. 16.30 Nabożeństwo czerwcowe   i o 17.00 wieczorna Msza św.

Poniedziałek             –  św. Barnaby  , Apostoła

Wtorek                  –   bł.. Piotra Dańkowskiego , kapłana i męczennika

Środa                        –   św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

Czwartek                  –   bł.. Michała Kozala , biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę o godz.17.00  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

spotkanie w sprawie realizacji projektu Raciborowicka świątynia Jana Długosza  w blasku jesieni polskiego średniowiecza, odbędzie się  w Sali parafialnej 13 czerwca (środa) o godz. 18.00.

Głównym punktem agendy będzie dyskusja nad scenariuszem filmu, ale także nad innymi działaniami, które zamierzamy podjęć dla uczczenia 550-lecia Parafii oraz jej Fundatora Jana Długosza.

Po wielu trudnościach w skoordynowaniu wszystkich „wątków” możemy już rozpocząć prace nad projektami, dlatego bardzo prosimy o znalezienie 2-3 godzin czasu w w/w terminie.

Na spotkaniu obecni będą scenarzyści filmu  a także historycy, którzy „uprzystępniają” dzieciom i młodzieży minione czasy.

Będą też inne obecne osoby zaangażowane w realizacje projektu,

Prosimy więc  zarówno Członków Rady Parafialnej jak również  wszystkich zainteresowanych parafian,

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych   z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.

Trwają zapisy na XXXVIII Pieszą pielgrzymkę w sierpniu na Jasną Górę, szczególny na plakacie w gablocie przykościelnej.