o godz. 16.30 Nieszpory

Dzisiaj w Sali parafialnej po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie dla pielgrzymów do Kalwarii  Pacławskiej oraz zapraszamy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Libanu i zainteresowanych  pielgrzymką do Ziemi Świętej.

we Wtorek    –  święto  św.Andrzeja  Apostoła,

w Środa       o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w Czwartek   –   Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz spotkanie młodzieży klas 7 i 8 szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,

w  Piątek    –  św. Franciszka Ksawerego,    –  Pierwszy Piątek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej i wieczornej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

w  Sobotę            Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu.

Adwent  ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratnich. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach o godz. 700  zarówno  dzieci, młodzież jak i  dorosłych.

świece Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy stanowią część adwentowej dekoracji i można je nabyć wrzucając ofiary do skarbonki z napisem Caritas, to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Dzisiaj składka inwestycyjna , na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej  parafii , za złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać.