o godz. 16.30 Nieszpory

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek   –   Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,   o powołania kapłańskie i zakonne

po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży klas 6-tych  i 7-mych szkoły podstawowej w ramach przygotowania do Bierzmowania

Piątek       –  Pierwszy Piątek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej i wieczornej  Mszy św.

Od godz. 9-tej odwiedziny chorych w domach

Sobota          św. Franciszka Ksawerego , kapłana

Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę  Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. będzie adoracja  Najświętszego Sakramentu a po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu.

Adwent  ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratnich. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach o godz. 700  dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzieci codziennie na roraty przynoszą lampiony , na początku Mszy św. ks.Rafał będzie na nie naklejał specjalne numerki  które na zakończenie Mszy będą służyły do losowania aniołków,  które torują drogę idącemu do nas Dzieciątku Jezus . a więc zamiast serduszek przynosimy lampiony.

Tak jak to było w latach ubiegłych po Mszy św. Roratniej Panie z Zespołu Charytatywnego w Sali parafialnej będą dla wszystkich dzieci uczestniczących w roratach codziennie serwować gorącą herbatę oraz drożdżówkę , tak by dzieci po roratach mogły po lekkim posiłku iść do szkoły.

Od dzisiejszej niedzieli Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają świece Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy, ofiary  to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

W  porozumieniu z Ojcami Redemtorystami, którzy mają swoją placówkę zakonną na wschodzie Ukrainy, gdzie obecnie toczą się najcięższe walki, postanowiliśmy zorganizować pomoc tgz. świąteczną paczkę dla najbardziej potrzebujących mieszkańców wschodniej Ukrainy.  Paczki te prosimy abyście robili w solidnych kartonach o wadze około 10 kg.  Do takiej paczki należy włożyć przede wszystkim żywność długoterminową, cukier, mąka, ryż, makaron czy kasza, konserwy mięsne, olej, słodycze dla dzieci, np. czekolady,

Gotowe solidnie opakowane paczki dostarczyć należy do Sali Parafialnej najpóźniej do 3-ciej Niedzieli Adwentu tj. do 11 grudnia, bo w poniedziałek 12 grudnia rano Ojcowie Redemtoryści pracujący na Ukrainie po nie przyjadą.

Sala Parafialna będzie otwarta codziennie po Roratach i w niedzielę 12 grudnia przez cały dzień.

Składamy  serdeczne Bóg zapłać tym  wszystkim którzy tak licznie gromadzili się na Nabożeństwach podczas Renowacji Misji Świętych, szczególne podziękowanie dla ks.Rafała, Dyrekcji Szkoły w Raciborowicach oraz  nauczycieli, którzy przyprowadzali tutaj dzieci na nauki rekolekcyjne. Straży Gminnej za zabezpieczenie trasy dojścia dzieci do kościoła.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas 6-tych i 7-mych w sprawie  decyzji o przyjęciu dziecka do przygotowywania się do Sakramentu Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00

Tradycyjnie od 2 niedzieli adwentu  Pan Kościelny będzie roznosić po naszych domach poświęcone  opłatki na tegoroczny Wieczór wigilijny.