Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca  ze względu na List Pasterski Metropolity adorację Najświętszego Sakramentu odprawimy w przyszłą niedzielę.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

Poniedziałek     –   św.Franciszka Ksawerego, prezbitera

Wtorek              –   św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Środę         –   o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

z racji I-szej środy miesiąca –  na wieczorną Mszę św. przychodzą wszyscy ministranci  i lektorzy  oraz kandydaci  na ministrantów, po Mszy św. będą mieli spotkanie.

Czwartek          –  św. Mikołaja, biskupa

Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II, o powołania kapłańskie i zakonne

po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży klas 7-8 szkoły podstawowej oraz III  gimnazjum  w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek    –  św. Ambrożego, bpa i dr Kościoła

Pierwszy Piątek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po wieczornej  Mszy św.

Od godz. 9.00  odwiedziny chorych w domach

Sobota     –   Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Msze św. o godz. 7.00  , 9.00 oraz 17.00

Na Roratach poświęcenie ornatu ufundowanego przez pielgrzymów, którzy w październiku pielgrzymowali do Lurdes

Na wieczorną Mszę św.  przychodzą dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do I-szej  Komunii św. będą dla nich poświęcone medaliki i łańcuszki .

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu.

Adwent  ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratnich. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Tegoroczne Roraty będą opowiadać o Trzeciej Osobie Trójcy Świętej. Przez przykład postaci biblijnych dzieci poznają dary Ducha Świętego, a przez historię ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.

Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach o godz. 700      dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzieci codziennie na roraty przynoszą lampiony i namalowane oraz podpisane serduszka w tym roku , który przygotowuje nas do jubileuszu 550-lecia konsekracji naszego kościoła na zakończenie Mszy Roratnich  będą losowane  specjalne adwentowe  pamiątki przygotowane przez Fundację Marszałka Marka Nawary, są to zestawy  puzli poświęcone naszej świątyni.

Tak jak to było w latach ubiegłych po Mszy św. Roratniej Panie z Zespołu Charytatywnego w Sali parafialnej będą dla wszystkich dzieci uczestniczących w roratach codziennie serwować gorącą herbatę oraz drożdżówkę , tak by dzieci po roratach mogły po lekkim posiłku iść do szkoły.

Od dzisiejszej niedzieli Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają świece Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy, złożone ofiary  to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Tradycyjnie od 1-szej niedzieli Adwentu Pan Kościelny będzie roznosić po naszych domach poświęcone dzisiaj na rannej Mszy św. opłatki na tegoroczny Wieczór wigilijny.

Zostały jeszcze tylko 4 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Gruzji, ponieważ kończy się czas na zabukowanie biletów lotniczych, wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Przewodniczącą Rady Parafialnej Krystyną Zbroja – szczegóły pielgrzymki oraz nr. telefonu znajdują się w gablotce przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

PIELGRZYMKA
GRUZJA KLASYCZNA 8 DNI    od 05.09 do 12.09.2019
Cena ok. 4000zł

w programie m.in.: Tbilisi, Kakheti , Signagi, Telavi, Mtskheta, Jvari, Gori, Uplistsikhe, Borjomi, Bakuriani, Akhaltsikhe, Kutaisi,
Gelati, Gruzińska Droga Wojenna, Ananuri, Gudauri

Informacje i zapisy ; P.Krystyna Zbroja

tel. 12 387 71 65 lub 607 284 074.