Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu

Wtorek    –   św.Franciszka Ksawerego, prezbitera

Środę         —   św. Barbary, dziewicy i męczennicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek   –   Pierwszy Czwartek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

o godz.17.00 Msza św. oraz modlitwy za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,   o powołania kapłańskie i zakonne

po Mszy św. wieczornej  spotkanie młodzieży klas 7 i 8 szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania

Piątek    —  św. Mikołaja, biskupa    –  Pierwszy Piątek miesiąca

spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.30

od godz.16.30  adoracja Najświętszego Sakramentu

Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej i wieczornej  Mszy św.

odwiedziny chorych w domach w tym miesiącu będzie za dwa tygodnie w sobotę 14-tego grudnia w ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, będziemy spowiadali chorych, udzielali im namaszczenia chorych oraz Komunii św.

Bardzo prosimy aby do przyszłej niedzieli zapisywać wszystkich chorych, którzy tu do kościoła do spowiedzi przyjść nie mogą, chorych, których odwiedzamy na I-sze piątki zapisywać nie trzeba.

Sobota          św. Ambrożego, bpa i dr Kościoła    –  Pierwsza Sobota miesiąca

Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Na wieczorną Mszę św.  przychodzą dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do  I-szej  Komunii św. będą dla nich poświęcone medaliki i łańcuszki .

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu.

Adwent  ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze,  Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach o godz. 700  dzieci, młodzież i dorosłych.

Tak jak to było w latach ubiegłych po Mszy św. Roratniej Panie z Zespołu Charytatywnego w Sali parafialnej będą dla wszystkich dzieci uczestniczących w roratach codziennie serwować gorącą herbatę oraz drożdżówkę , tak by dzieci po roratach mogły po lekkim posiłku iść do szkoły.

Od dzisiejszej niedzieli Panie z Zespołu Charytatywnego po Mszach św. przed kościołem rozprowadzają świece Caritasu, jako Wigilijne dzieło pomocy, ofiary to nie jest zapłata za świece, lecz konkretna pomoc potrzebującym, gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

Tradycyjnie od 1-szej niedzieli Adwentu Pan Kościelny będzie roznosić po naszych domach poświęcone dzisiaj na rannej Mszy św. opłatki na tegoroczny Wieczór wigilijny.

W związku z … zarządzam, Metropolity Krakowskiego by  do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II.   Bardzo wszystkich prosimy we wszystkie niedziele,  środy i piątki  abyście postarali się znaleźć czas i przyszli przed wieczorną Mszą św. na adorację, Najświętszego Sakramentu. W grudniu  modlitwy prowadzą mieszkańcy Raciborowic,

Trwają  zapisy dziewcząt do scholii parafialnej. Pierwsza próba będzie w przyszłą niedzielę 8 grudnia o godz.10-tej tu w kościele.